HİZMETLERİMİZ

Alarm Sistemleri

alarm sistemleriALARM SİSTEMLERİ
 

Ev ya da iş yerlerinin güvenliği söz konusu olduğu zaman pek çok kişinin ilk olarak aklına gelen şeylerin başında alarm sistemleri gelmektedir. Hırsızları uzaklaştırmak adına kullanılan bu sistemleri günümüzde hiç olmadığı kadar yaygın bir hale gelmeye başladı. Pek çok kişi bu alarm sistemlerinin istekleri yerine getirip getirmediği ya da hırsızları caydırma konusunda yeterli oranda etkisinin olup olmadığı konusunda farklı soru işaretlerine sahipler. Ancak yapılan araştırmalar gösteriyor ki hırsızların yaklaşık olarak %70-80’i alarm sistemi ve sistemin çalışması sonrasında soygun olayından vazgeçiyor. Güvenli bir şekilde kendini ve eşyalarını korumak isteyen insanların bu isteklerini yerine getirmek adına teknoloji devreye girdi ve birbirinden farklı alarm sistemlerini kullanıcıların beğenisine sunmuş durumda.

 

Hırsızlık hiç şüphesiz ki insanların en fazla korktuğu şeylerin başında geliyor. Böyle olunca da insanlar hırsızlık olaylarının önüne geçmek adına çareyi alarm sistemlerinden yana buluyor. Bu sistemlerin her birinin kendine ait farklı özellikleri bulunmakta. İnsanlar, kullanmak istedikleri yere bağlı olarak bu yöntemler içerisinden en uygununu seçerek kolaylıkla seçebilir. Alarm sistemi seçilip kurulumu gerçekleştirildikten sonra ise sıra sistemi kullanmaya geliyor. Nasıl kullanılacağı ile alakalı gerekli bilgilerin alınmasının ardından da alarm açılıyor. Kişiler böylece diledikleri yerleri bu sistemler ile korumaya başlıyor, ev ya da iş yerlerine istek dışı girmek isteyen bir kişi bu alarm sayesinde kolaylıkla etkisiz hale getirilebiliyor.

 

Kablolu Alarm Sistemleri

 

8 ila 16 bölgeye kadar kablosuz ve kablolu karma sistemi bulunan Prima Captain 6 alarm panelinin hızlı kurma anahtarları bulunmakta. Bu anahtarlar sayesinde kolay bir kurulum ve çalışma meydana geliyor. Geniş bölünme opsiyonlu bu panel 4 bölünmeye kadar her bir tanesi kendi hesap kimliğine ve kullanıcısına sahiptir. Pasif kurma özelliği sayesinde önceden ayarlanan sessizlik zamanı sonrasında hareket olmaz. Arzuya bağlı olarak da otomatik şekilde kurulur ve kontrol şifrelerine sahiptir. Burada her kullanıcı için farklı yetkilendirmeler yapılabilir. DSC LCD5511 Şifre Paneli modern ve portre tuş takımı ile ön plana çıkıyor. Sorunsuz bir şekilde görüntüleme ve aktivasyon işlemi için tuş takımı üzerindeki düğmeler arkadan aydınlatmalıdır.

 

Böylece kullanıcılar alarm sistemlerini diledikleri an oldukça rahat bir şekilde aktive edebilirler. 4 programlanabilir fonksiyon tuşları 8 bölüm desteği ile kullanıcılara büyük bir kolay sağlamaktadır. Çıkış terminal giriş bölgesi için bir giriş olarak programlanabilir. Paradox K656’nın LED arka aydınlatmalı touch sense tuşları bulunmaktadır. Aerodinamik kompakt tasarımının yanı sıra basitleştirilen uzaktan kumanda programlamasının yanı sıra isteğe bağlı birden fazla dil desteği vardır. Üstelik isteyen kişiler 1 ya da birden fazla kısım ataması yapabilirler. 3 keypad ile etkinleştirilmeli panik alarmlarının yanı sıra tek tuş ile işlem tuşları sayesinde kişiler pek çok işlemi oldukça kolay bir şekilde bu alarm sistemleri üzerinden gerçekleştirebilirler.

 

2 kısımlandırmalı keypad ve 10-zon LED görüntülemeli Paradox K10V LED; patentli tuş ışığı ile görüntüleniyor. Açık bir zonun belirtilmesi için tuşlar ışıklandırılabilmektedir. Sistem her kısım için ayrı bir şekilde kurulur. Evde, uyku ve kapalı LEDleri arasından istenilenler arasından seçim yapılabilir. 2 kısımlandırmalı keypad modellerinden bir diğeri ise Paradox K35 Keypad. Sabit mesaj göstergesine sahip olan bu model sayesinde sistem işlemlerinde rehberlik çok daha kolay. 2 ayrı kısımda 32 zon durumu görüntüleme ve 8 tek dokunuş ile işlem tuşlarına erişilebiliyor. Sistem içerisinde her kısım için ayrı kurma özellikleri bulunuyor.

 

Alarm hafızası, bypass zonları ve hata görüntülemesi de yine ekran üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Paradox PS-128K PS-128 KW kanallı yüzeyli Horn tipi bir sistemdir. Metal muhafazası sayesinde alarm dış etkenlere karşı kendini korumaktadır. 6 LEDli yürüyen ışığı, dinamik flaşörü, 20W hoparlör çıkış gücü, ayarlanabilir ses seviyesi, pozitif ve negatif tetikleme, beklemede yalnızca 50 mA akım sarfiyatı, SMD olarak tasarlanmış elektronik boardu alarm sistemlerinin özellikleri arasında kendine yer bulmaktadır. Mikro işlemci kontrolü sayesinde sistem durumu analizi ve uyarısı kolaylıkla alınır. Akü kazanç programı sayesinde sorunsuzca uzun süreler boyunca rahatlıkla kullanılabilmektedir. Üstelik alarm siteminin ses seviyesi de isteğe bağlı olarak ayarlanabilir.

 

Kablosuz Alarm Sistemleri

 

Prima Captain 8 Kablosuz Hırsız Alarm Paneli, tuşlu telefonu sayesinde çıkışlar dahil olmak üzere kişilere tam uzaktan kontrol sunmaktadır. Kullanılabilecek kontrol şifreleri ise 30 kullanıcı şifresi, 24 uzaktan kontrol şifresi, 30 proximity tag şifresi, kapı şifresi, ana şifre ve tehdit altında şifresidir. Kapsamlı bölge testi bulunan alarm sistemi durumu göstermek adına 3 gösterge tipini kullanır. Bunlar PIMA hızlı gösterge, bütün bölge durumları ve açık bölgeleri taramadır. Merkezi izleme istasyonu ile haberleşmek isteyen kişiler 4 kanal dijital integrasyonlu kommünikatör kullanabilir. Pals sayıcılar, açık ve kısa devreleri algılamak için 2 EOL dirençleri, bölge hassasiyeti, otomatik bölge pasifleme, bölge denetim testi ise yanlış alarmların engellenmesi için kullanılabilecek farklı yöntemler arasında bulunmaktadır.

 

Normalde harici kapalı kontak girişi, dahili reed switch, dava ve duvar tipi kullanım özelliği bulunan DSC WS4945, sade tasarımı ile dikkat çekmekte. Kahverengi gövdesi içerisinde kullanılan alarm sistemleri içerisinde yer alan model son dönemlerin gözde ürünlerinden. Modern kablosuz alarm sistemlerinden bir diğeri ise Paradox MG6250. 2 kısma ayrılmış olan bu sistem içerisinde 64 kablosuz zon bulunuyor. Kişiler ister telefon hattı isterse ses üzerinden diledikleri gibi raporlama işlemi gerçekleştirebiliyor. 8 telefon numarası ile sesli olay ve durum raporlaması işlemleri yapılabilir. Sabit hat üzerinden iki yönlü sesli iletişim, 8 kablosuz PGM desteği, 2 kablolu PGM çıkışı ve 256 olay hafızası da yine alarm sisteminin özellikleri içerisinde yer almakta.

 

Paradox K32, 21-zon LED görüntülemeye sahip olan bir kablosuz alarm sistemi. 2 kısımlandırmalı keypade sahip olan sistemde 8 dokunuşta işlem tuşları bulunmaktadır. Yerinde yazılım güncelleme özelliği bulunan bu alarm sistemi sayesinde her seferinde alarmın güncellenmesi için sistemin yerinden çıkartılmasına ya da uzun süre boyunca kapalı kalmasına da hiç gerek yoktur. Çok kısa süreler içerisinde sistemi güncellenerek kullanılmaya devam eder. Piezzo tipi Paradox PS-128P harici sabotaj korumalıdır. Böylece özellikle de büyük yerlerde kullanıldığı zaman dış etkenler bu sistemin kullanılmasını engelleyemeyecektir. Üstelik bu sabotaj koruması çift yönlüdür.

 

Ayarlanabilir ses seviyesi sayesinde de kişiler isteğe bağlı olarak azaltılıp arttırılabilmektedir. Dinamik flaşörlü bu model, mikro işlemci kontrolü sayesinde sistem durumunu analiz etmek mümkündür. SMD olarak dizayn edilen elektronik board, UV katkılı 2.75 mm kalınlığına sahiptir. Kişiler isteklerine bağlı olarak reflektör ve gövde renkleri seçilebilir. Kişiler evleri ya da iş yerleri için alarm sistemleri arasından seçimlerini yaparken pek çok farklı etkeni göz önünde bulundurmalıdır. Alarmın kullanılacağı yer, istenilen özellikler, alarmın etki boyutları gibi farklı noktalara gerekli özenin gösterilmemesi demek; kullanılacak alarm sisteminin istenilen etkinin elde edilememesi anlamına gelecektir. Her şeyin olması gereken tarzda hazırlanması sonrasında kullanılacak alarm sistemi sayesinde mekanlar hırsızlara karşı korunmuş olacaktır.