HİZMETLERİMİZ

Kamera Sistemleri


KAMERA SİSTEMLERİ


 

BiteknoTechnology Systems; Sizlere Network Ip Kamera Sistemleri, Analog Kamera Sistemleri ve Araç Kamera Sistemleri ile güvenliğinizi güvence altına alıyor.  Evinizde bıraktığınız çocuğunuzun bakıcı olarak eve aldığınız kişinin nasıl ilgilendiğini merak ediyorsanız, ofisinizde, fabrikanızda çalışanların siz yokken neler yaptığını öğrenmek ediyorsanız ya da evinizin, işyerinizin hırsızlık olaylarına karşı maruz kalmasını istemiyorsanız size de bir kamera sistemi şart. Ayrıca şehir güvenliğiyle ilgili mobese kameraları da firmamızda yer almaktadır. Güvenlik problemlerinin aşılmasında müşterilerin beklentilerine uygun ürünler sunan ve bu ürünlerin montajını işinin ehli personellerce yapan, kurulum sonrası teknik destek hizmetleri sunan BiteknoTechnology Systems'de birçok özelliğe sahip kamera sistemlerinden birine siz de sahip olabilirsiniz.

Kamera Güvenlik Sistemleri, güvenliğinin sağlanması istenen mekanın birçok yerine döşenen kameralardan oluşur. Döşenen bu kameralar etrafı gözetleme ve tehlikeleri tespit edebilme özelliğine sahiptir. Video ve ses kaydını kolaylıkla yapabilen bu kameralar ile kaydedilen her veri bilgisayar ortamında rahatça görüntülenebilir ve her şekilde saklanabilir. Böylece aklınız arkada kalmaz. İzlemek istediğiniz yere kurulacak olan kamera sistemi sayesinde anlık görüntüleri cep telefonunuzdan ya da bilgisayarından hemen izleyebilir, isterseniz dijital kayıt cihazları sayesinde görüntüyü kayıt altına alabilirsiniz. Yaşanacak herhangi bir olumsuz durumda geriye dönük görüntüleri rahatlıkla izleyebilirsiniz. BiteknoTechnology Systems sayesinde gece görüşlü kameralarla gündüz çekimi kalitesinde sonuç alabilirsiniz. Biotekno  İletişim ve Güvenlik Sistemleri Bilg. Tur.  İnş. San. Tic. Ltd. Şti. güvencesi altında siz de sevdiklerinizi ve eşyalarınızı uygun fiyat ve satış sonrası teknik destek güvencesiyle güven altına alın.

Artık küçük işletme sahipleri de dahil olmak üzere herhangi bir işletmenin güvenliğini sağlayabilmek için kameralı sistemler yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Küçük firmalar, sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler dahil birçok kuruluş, işyeri hatta mahalledeki marketiniz bile bu sistemleri kullanırken evini ya da büyük ölçekli firmalarını korumak, güvenlik altına almak isteyen insanlar için kameralar oldukça uygun bir çözüm yoludur. Büyük firmalar çoğu zaman güvenlik görevlileri ile korunsa bile bu durum zaman zaman yeterli olmayabilir. Ne kadar dikkatli olursanız olun yine de gözden kaçırılabilecek noktalar olabilir. Ancak kamera sistemleriyle bu durumun önüne geçebilirsiniz. Her noktayı kolayca gören kameralı güvenlik sistemleri mutlaka her ayrıntıyı yakalayacaktır. Örneğin bir şirkette yaşanmış olan herhangi bir hırsızlık olayı günler sonra fark edilse bile video kaydı yaparak bu kayıtları saklayan kamera sistemlerine bakıldığında hırsızlığın yaşandığı günü, saati belirleyebilir ya da hırsızlığa dahil olmuş kişi ya da kişiler bu kameralar yardımı ile kolayca tespit edilebilir.

Özellikle ülkemizde hırsızlık vakalarının çokluğu düşünüldüğünde kamera sisteminin önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Şahsi konutunuzda veya sitenizde diğer mülk sahipleriyle beraber kuracağınız kamera sistemi sayesinde konut alanının her tarafını kontrol etme şansını yakalayabilirsiniz. Ayrıca hırsızlık gibi olumsuz bir durumda suçluyu tespit etme noktasında kamera sistemleri sayesinde emniyet güçlerine kamera kaydı sayesinde yardımcı olup hırsız veya hırsızları yakalatmada daha kısa vadede sonuca ulaşabilirsiniz. Konut alanlarına, binalara kurulan kamera sisteminin hırsızlık olaylarını caydırıcı özelliği olmasını da yabana atmamak lazım. Biotekno olarak bu tür olumsuz vakaların önüne geçilmesinde bol ürün seçeneğimizle, bütçenize göre fiyat olanaklarıyla sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

Uzun süreli yaz tatiline, bayram tatiline çıkanlar günümüzde hırsızların hedefi haline gelirken, kısa sürede kurduracağınız kamera sistemleri sayesinde gönül rahatlığıyla tatilinizi yapabilirsiniz. Bilinmesi gereken bir diğer husus ise hırsızlığa karşı piyasada bulunan caydırıcı sahte güvenlik kameralarının vatandaşları mağdur etmesidir. Kamera kayıt özelliği bulunmadığı için kayıt yapamayan bu cihazlar, teknolojiyi yakından takip eden hırsızlar için kameraların bir keşifle sahte olduğunu kolayca tespit edilebiliyor.  Kısacası vatandaşlar çok ucuza aldıkları bu ürünün caydıcı olduğunu düşünürken, büyük zararlara uğrayabiliyor. Teknolojiyle ilgilenen hırsızlar sadece bununla da kalmayıp gerçek kamera olan ancak çalışmayan kamera sistemlerini de belirleyebiliyor.

Özellikle çocuk sahibi aileler için kamera sistemleri ayrı bir önem taşıyor. Diyelim ki çocuğunuzu kreşe verdiniz ve siz yokken oradaki ortamda çocuğunuzun diğer arkadaşlarıyla ilişkilerini, yemek yiyip yemediğini, uyuyup uyumadığını, kreşteki görevlilerin çocukların eğitiminde nasıl davrandıklarını yine Bitekno ayrıcalığı, güveni ve kalitesiyle kreşe bağlanacak sistem sayesinde izleyip, takip etme olanağına sahip olabiliyorsunuz. Eğer çocuğunuzu kreşe değil de evde bir bakıcıya emanet ediyorsanız ve bakıcının çocuğunuzla yeteri kadar ilgilenip ilgilenmediğini kontrol etmek istiyorsanız yine Bitekno sayesinde görebilirsiniz.

Network Ip Kamera Sistemleri; günümüz dünya CCTV pazarında, yeni bir teknoloji sayılan IP üzerinden görüntü ve kayıt sistemleri ağırlığını hızla daha fazla hissettirmeye başlamıştır. Sadece IP kamera teknolojisi ile mümkün olabilen megapiksel görüntü kalitesi sayesinde CIF formatın 16 katı daha büyük bir görüntü elde etmek mümkündür. Bu da günümüz analog kameralarının aldığı görüntünün en az 4, en fazla 16 katı kadar bir netlik anlamına geliyor. Gelişmiş tarama özelliği sayesinde tüm görüntü bir kerede sağlandığından, özellikle hareketli ortamlarda analog kameralarla kıyaslanmayacak netlikler yakalamak mümkün. Bu özellik sayesinde kameralar sadece Ağ Kablosu kullanılarak beslenebilir ve ilave bir enerji kablosuna gereksinim duymazlar. Böylece gereksiz kablo kirliliği ortadan kalkarak tek noktadan sağlıklı bir enerji dağılımı uygulanır.

Analog Kamera Sistemleri; kameralı güvenlik ve izleme sistemleri konusundaki klasik yapıdır. Box Kameralar, Dome Kameralar, Speed Dome Kameralar, IR LED diğer deyişle infrared Kameralar, Day-Night Kameraları, Digital Kayıt Cihazları (DVR'lar), Matrix Switcher, Lens vb gibi bilesenleri ile uzmanlar tarafından projenin gereklerine göre tasarlanır. Günümüz koşullarında elektronik güvenlik sektöründe bu alanda fiyatı düşük ürünler bulmak mümkündür. Ancak bu noktada gerek tüketicinin gerekse de firmaların dikkat etmesi gereken en önemli konu ürünleri hangi firmadan temin ettikleri, satış sonrası teknik desteği gibi alanlarda kalıcı sonuçlar ve çözümler alabilmek olmalıdır.

Araç Kamera Sistemleri; günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Birçok aracın ön camına baktığınızda araç içi kameraların olduğunu gözünüze ilişmiştir. Yaşanan kazalarda sürücü hatasının olup olmadığı ya da olayın meydana geldiği yerde diğer araç sürücülerinin hatasının bulunup bulunmadığı konusunda Araç Kamera Sistemleri sayesinde olan biten her şeyin rahatlıkla görülmesinde büyük kolaylık sağlıyor. Diğer taraftan aracınızın içinde bulunmasanız bile aracınıza çarpan diğer taşıtın plakasını Araç Kamera Sistemi sayesinde tespit edebilirsiniz.

Toplu taşıma araçlarının da Araç Kamera Sistemi'nin büyük faydaları bulunmaktadır. Toplumsal olaylarda, trafik kazalarında, araç yangınında, şoföre herhangi bir saldırı anında, toplu taşıma aracı şoförlerinin hatalarında kamera sistemi sayesinde kolayca tespit edilir. Araç içerisine kurulacak kamera sadece olumsuz durumlar için değil aynı zamanda eğlenceli durumlarda da kullanabileceğiniz bir özellik de olacak. Mesela tatile çıktınız ve aracın kamerası sayesinde çevrenizde ne var ne yok kayıt altına alabilir, daha sonra da bilgisayarınıza aktararak tatil dönüşü sevdiklerinize izletebilirsiniz. Kısacası Araç Kamera Sistemleri bir nevi aracınızın kara kutusu gibidir. Araç içine bu sistemi kurmak da oldukça basittir. Biotekno  İletişim ve Güvenlik Sistemleri sayesinde beklentinize uygun kamera sistemleri sizleri bekliyor.