HİZMETLERİMİZ

Kapı ve Bariyer Sistemleri

OTOMATİK KAPI VE BARİYER SİSTEMLERİ
 

İş yerleri ya da site gibi yerlerde herkesin iç kısma geçmesi, ciddi güvenlik zafiyetlerinin ortaya çıkmasına neden olur. Çünkü kötü niyetli kişiler ya da orada bulunması gerekmeyen kişilerin bu bölgelere girmesi, herhangi bir kısıtlayıcı sistem olmadığı zaman çok kolay olacaktır. Ancak şimdilerde otomatik kapı ve bariyer sistemleri sayesinde bu durum ortadan kaldırılmaya başlandı. Otomatik kapı sistemleri sayesinde ciddi bir giriş kolaylığı sağlanmaktadır. Bununla birlikte kişiler ciddi anlamda bir zaman tasarrufu yaşayacaktır. Çünkü bulunulan yere misafir ya da burada sorunsuzca bulunabilecek kişilerin her seferinde gelmesi esnasında kişilerin aşağıya inerek kapı açma gibi sorunları da ortadan kalkmış olacak.

 

Geçmiş dönemlerde çok sık kullanılmayan bariyer sistemlerini artık hemen her yerde görmek mümkün. Özellikle de otomatik bariyerler sayesinde artık insansız bir şekilde kullanılabilmekte, trafik ve güvenlik akışı da çok daha rahat bir şekilde yönetilebilmektedir. İnsanlar kendi iş yerleri ya da evleri için en uygun olduklarına inandıkları otomatik kapı ve bariyer sistemleri arasından seçimlerini yaptıktan sonra bu sistemleri kısa sürede bulunulan yere kurdurabilir. Bu sayede artık istenilen yerde giriş çıkışlar çok daha kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmeye başlanır. Otopark bariyerleri genel olarak otomatik kapı ve bariyer sistemleri denildiği zaman insanların akıllarına ilk olarak gelen sistemler arasında kendine yer bulmaktadır. Bitekno olarak sizlere sunduğumuz otomatik bariyerler arasından öncelikli olarak beğenilen modellerin başında ise Rainbow geliyor.

 

Özellikle yoğun kullanımlar için tercih edilecek otomatik kapı ve bariyer sistemleri içerisinde yer alan modelin üretimde en kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanılmaktadır. Sistemdeki Motor Boşa Alma Mekanizması gövdenin üst kısmına harici bir şekilde yerleştirilmiştir. Üst kapağın altında yer alan kontrol ünitesi, rotasyonlu mekanizması ile birlikte montaj işlemi çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Otomatik bariyer sistemi içerisinde anti-crushing sistemi bulunmaktadır. Sağlıklı bir çalışmanın sağlanması adına kol boyuna uygun yavaşlama seçenekleri bulunuyor. Flaşör kavramının önüne geçilmesinin sonrasında gövdenin her iki tarafında mevcut kanalların içerisine aydınlatma bulunmaktadır. Markanın orijinal kol seçeneği içerisinde ise kolun üzerinde aydınlatma bulunuyor. Yoğun çalışan kapalı otoparklarda bu yöntem kişilere ciddi bir kolaylık sağlayacaktır. Opsiyonel olarak sunulan özelliği sayesinde bariyer kuru tip aküler ile her türlü enerji kesintisinde bariyer çalışmaya devam eder.

 

Her Türlü Kullanıma Uygun Bariyer Sistemleri

 

Simple/Duvar tipi bariyerler de innovatif tiptedir. İsteğe bağlı olarak yere monte edilebileceği gibi duvara da monte edilerek rahat bir şekilde kullanılabilir. Kişilere opsiyonel olarak sunulan batarya kiti ile birlikte elektrik kesintilerinin ortaya çıkması sonrasında otomatik kapı ve bariyer sistemleri çalışmaya devam edecektir. Sürgülü kapı otomasyonları da pek çok farklı modelde insanların beğenisine sunuluyor. Bunlar içerisinde yer alan modellerden bir tanesi olan Falcom 5-8, 800 kg’a kadar sürgülü kapılarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 

Motor ve şanzıman boyalı alüminyum kalıp içerisine yerleştirilmiş, koruyucu muhafazası ABS’den üretilen motor çeşitleri şimdilerde en kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Bundan dolayı da ürünler son derece sağlam ve güvenilirdir. İki kademeli kontrol ünitesi programlamalı ve yavaşlamalıdır. Böylece motorun ani duruşu engellenir ve ömrü de en az 2 kat arttırılır. Darbelere karşı tampon görevini yerine getiren kinematik ile birlikte Falcon 5-8, çok uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabilmektedir. Manyetik limit sviç sistemi de klasik tip limit sviçlerin kullanılması sonrasında özellikle de karlı havalarda çok daha iyi bir kullanım meydana gelmektedir.

 

Gerek meskenlerde gerekse müşterek alanlarda kullanılabilen Faac 721, düşük voltajlı tahrik motoru bulunuyor. maksimum 800 kg. aralığındaki yana kayar kapı motorlarında kullanılan bu ürünün bir önceki modeli olan Faac 720 de maksimum ağırlık kapasitesi 400 kg. olarak belirlenmiştir. Dolayısıyla kişiler kullanacakları yere en uygun olduğuna inandıkları modeller arasından seçimlerini kolaylıkla yapabilirler. Aşırı büyük ve ağır sürgülü kapılarda kullanılmak istenen otomatik kapı ve bariyer sistemleri içerisinde yer alan Indıstrial Slider, trifeze motorlar içerisinde yer almaktadır. 3500 kg. ağırlığına kadar kapılarda bu sistem rahatlıkla kullanılabilir. 70 kg. ağırlığa sahip olan sistem, modül 6 kremayer dişli kullanılmaktadır. Böylece herhangi bir sorun meydana gelmeden isteğe bağlı olarak ürün rahatlıkla kullanıma devam edilebilir.

 

Bunlarla birlikte otomatik kapı ve bariyer sistemleri içinde garaj kapı otomasyonları da bulunmaktadır. Yekpare tip garaj kapıları için özel olarak üretilen Zodiac marka garaj kapı otomasyonu, elektromekanik bir motora sahiptir. Kasa içerisine monte edilebilecek özel batarya kiti ile birlikte herhangi bir elektrik kesintisi sonrasında da bu sistem kolaylıkla kullanılabilir. Ürünün en önemli özelliklerinin başında, modern dizaynı gelmektedir. Ürünün boyutları oldukça küçüktür. Sistemin gövdesi özel bir plastik malzemeden üretilmiştir. Hafif olmasından dolayı çok basit bir şekilde monte edilebilir. Bununla birlikte patentli montaj kiti ile birlikte montaj süresi %40 oranında azalacaktır.

 

Otomatik kapı ve bariyer sistemleri kategorisi içerisindeki loop-araç dedektörleri içerisinde bulunan Matrix serisinde endüstriyel 11 pinli yuvarlak konektör bağlantısı bulunuyor. Bu ürünler sayesinde yolda araç mevcudiyetinin tespiti çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Markanın bünyesinde yer alan S12-24 yoldan geçen tüm araçları sayar, otoparkların içerisindeki araçların giriş ve çıkışları denetleri, bariyer kontrolü, elektrikli ve sürgülü kapılar kontrol edilebileceklerdir. Ayrıca otoparklardaki bilet verme makineleri ile trafik ışıklarının doğru bir şekilde kontrol edilmesi de yine araç kütle dedektörleri ile yapılır. Dolayısıyla kullanıcılar kendi isteklerine en uygun olduğuna inandıkları otomatik kapı ve bariyer sistemleri arasından seçimlerini çok daha kolay bir şekilde yapabileceklerdir. Ancak bu sistemler arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.

 

Bunların başında ise hangi amaçla kullanılacaksa, ona en uygun olacak otomatik kapı ve bariyer sistemleri arasından doğru seçim yapmak geliyor. Aksi bir durumda satın alınacak sistem istekleri karşılamayacak ve ödenmiş olan bedelin sonrasında kişiler istemiş oldukları hizmeti alamayacaklardır. Eğer ki daha öncesinde aynı tarzda sistem kullanılmamışsa, öncelikli olarak bulunulan yere en uygun otomatik kapı ve bariyer sistemleri incelenmeli; sonrasında da bunlar arasından istekleri karşılayacağına inanılan sistemler içerisinden doğru seçim yapılmalıdır. Bünyemizde yer alan ürünlerin tamamı ile alakalı ayrıntılı bilgiler; ürünlerin kendilerine ait sayfalarında bulunuyor. Açıklamalarda ürünlerin hangi materyallerde üretildiği, nasıl monte edileceği, hangi yerler için kullanılabileceği gibi farklı detaylar yer almakta.

Açıklayıcı bilgilerin incelenmesinin sonrasında ise artık insanlar kolaylıkla otomatik kapı ve bariyer sistemlerini satın alabilirler. Satın alım işlemlerinin sonrasında da sıra bu sistemlerin monte edilmesinde herhangi bir sorun meydana gelmeyecektir. Böylece kişiler gerek siteler, hastaneler gerekse iş yerleri için uygun olan sistemleri kullanmaya başlayabilir. Her bir sistemin kaliteli şekilde işlemesi adına ilk olarak kullanım kılavuzu incelenmeli, sonrasında da orada belirtilen tarzda kullanılması gerekmektedir. Her noktaya gerekli olan özenin gösterilmesi ile birlikte artık insanlar diledikleri zaman herhangi sorun yaşamadan otomatik sistemi kullanabilirler. Bu sayede özellikle de büyük yerlerde ciddi anlamda bir vakit tasarrufu yapılmış olur.