HİZMETLERİMİZ

Personel Takip Sistemleri

PERSONEL DEVAM KONTROL SİSTEMLERİ
 

Günümüzde son sistem teknolojiler sayesinde personel takibi oldukça kolaylaştı. Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS) ile personelinizin giriş-çıkışlarını çok rahat bir şekilde anlık takip edebilirsiniz. PDKS Sistemi, işletmelerde personel giriş - çıkış saatlerinin dijital ortamda kaydedilerek, bordroya esas puantajın ve devam kontrole ilişkin çok çeşitli raporların elde edilebilir. Yazılım sisteminize kurulup gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra ilgili personele PDKS eğitimi verilir. Gerekli görüldüğünde bu eğitimler tekrarlanır. Personel Takip Sistemleri başlığı altında toplanan çözümler, yazılım ve donanım unsurlarının birlikte çalışmasıyla oluşturulmuşlardır.

Sektöründeki en iyiler arasında bulunan Biotekno İletişim ve Güvenlik Sistemleri'nin satış, kuruluş ve teknik desteğini sağladığı Moonwell Personel Takip Sistemleri, günümüzde en çok tercih edilen ürünlerden biri. Ülkemizde firmalar tarafından artık oldukça yaygın bir şekilde kurulan Personel Takip Sistemleri, işverenler açısından büyük önem taşımaktadır. Özellikle orta ve büyük ölçekli firmaların tercih ettiği personel takip sistemleri, kontrol ve takibin çeşitli donanım ve yazılımlar sayesinde ekonomik ve verimli şekilde gerçekleşmesini sağlar.

İnsana dayalı kontrol ve takipten daha verimli bir şekilde kullanılan personel takip sistemleri şirketlerin işgücü kaybının önlenmesinde ve hataya sebebiyet vermemesi yönüyle oldukça avantajlıdır. İşveren, çalışanlarının işe geliş-gidiş saatlerini rahatlıkla kontrol edebilir. Böylece personelin işe gidiş-gelişini takip eden ayrıca bir personele de ihtiyaç kalmaz. Zamandan ve personel ihtiyacından tasarruf edilmiş olur. Personel Takip Sistemleri, son zamanlarda özellikle büyük şirketler için olmazsa olmazlar arasında girmiş bulunmaktadır.

Firma için en uygun olan yere sistem kurulur, personelin giriş çıkışları kart sistemiyle sağlanır. Personel takip sistemleri, bilgisayara bağlı olduğu için takip işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Personel takip sistemi sayesinde ay sonunda personelin işe giriş saatleri, gecikme ya da erken gelme durumları, mesai durumları kolaylıkla takip edilebilmekte ve ücretlendirme yapılabilmektedir. Senelik izinler, avans ve kesintiler, personelin bir ay içinde ki bütün kart hareketleri, ersonel akip istemiyle artık hem hiç hata olmaksızın hem de kimsenin hakkı kimseye geçmeden kolay bir şekilde halledilmektedir.

Personel takip sistemlerinden yönetici pozisyonundaki ilgili kişi; personel bazında ve departman bazında özel raporlar çekebilmektedir. Ayrıca gelişmiş takip sistemlerinde; otomatik mail özelliği, parmak iziyle ve yüzden tanıma özelliklerinin eklenmesiyle cihaz çok daha ergonomik hale gelmiştir. Bu sayede personel takip sistemini tercih eden şirket ve holding sayısı da artış göstermiştir. İşyerinde kaç kişi olduğunu, kimler olduğunu, devamsızlıkları, geç gelenler, erken çıkanlar görülebilir, mesai yapanları, avans ve izinler anında öğrenenilebilir. Geçmiş haftalara, aylara, yıllara yönelik tüm bilgileri saklayabilir dilerseniz hemen rapor veya çıktı alabilirsiniz.

En az 10 yıl verileri koruyabilen, izinli ve girmesi engelli personeli tanıyabilen, personele mesaj iletebilen, personele günlük geçiş sayısı tanımlayabilme, online veya offline çalışabilme gibi birçok teknik özelliğe sahip olan personel takip sistemleri eğer arzu ederseniz işe geç kalanlar, devamsızlık gösterenler gibi raporları yöneticilere e-posta ile her gün otomatik olarak gönderilebilmekte, veriler ise otomatik olarak yedeklenebilmekte. Personel takip sistemlerini kalabalık kurumlar ve firmalar kadar az personel barındıran kurumlar ve firmalar da kullanabilmekte. Bu sistem sadece personelin işe kaç dakika geç kaldığı veya ne kadar eksik çalıştığından ziyade kurum ya da firmadaki çalışma ortamının disipline olmasını sağlamaya katkı sunar.

Personel Takip Sistemleri ve biyometrik terminalleri sadece giriş çıkış takibi yapılmasının yanı sıra turnike sistemleri gibi makineler üzerine monte edilerek de kullanılabilir. Ayrıca personel takip sistemleri ofislerde kapı açma, otoparklarda bariyer açma için de kullanılabilinir. Personel Takip Sistemleri'nin ekstra bir özelliği de işletmedeki zillere hakim olmasıdır. Paydos ve işbaşı saatleri Personel Takip Sistemi'nin terminaline girilir ve işletmede çalınması istenen saatlerde zilleri çaldırarak çalışan personelleri uyarır. Geçiş kontrolünün yapılması gereken işletme yada kurumlarda personellerin kontrollü olarak geçiş yaptığı ve bu geçişlerin bilgisayar ortamında takip edilip raporlandığı sistemlerdir.

Parametrelerin doğru girilmesi koşulu ile ne işverenin hakkı çalışana ne de çalışanın hakkı işçiye geçmez. Sistemler bilgisayar kontrollü olduğu için parametreler doğru olduğu sürece hata payı pek bulunmamaktadır. İşletmelerin olmazsa olmazları arasına giren personel takip sistemleri; disiplin ve verimi arttırmanın yanıs ıra iş huzurunu da korumaya yardımcı oluyor. Firmamız güvencesi altındaki bu ürün sayesinde diğer çalışanlarınız firmaya geç gelen arkadaşlarının işe geliş saatini baz almaktan vazgeçecek, iş kalitesinde artış trendi yükselecek. Moonwell Personel Takip Sistemleri'nin 9 ayrı seçeneğinden siz de hemen faydalanın.

Oldukça portatif, şık, hafif ve çok fonksiyonlu ürünlerimizi işyerinize kurmak için sektöründe öncü firmamızı arayabilir, uzman kadromuzla hemen kurulumunuzu yaptırabilirsiniz.  http://m.bitekno.com/ adresimizden de bize ulaşabilir, ücretsiz keşif formunu doldurabilirsiniz. Biotekno  İletişim ve Güvenlik Sistemleri olarak firmamız talebinizi en kısa sürede değerlendirip, geri dönüş yaparak sizinle irtibata geçecektir. Ardından cihazınız giriş-çıkışın yapılacağı kontrol noktasına, takip yazılımı ise kurumunuzun ya da firmanızın belirleyeceği bilgisayara kurulur. Ardından takip cihazı ile yazılım arasındaki bağ sağlanır. Personeli sisteme tanıtmada çeşitli yöntemler ve cihazlar vardır.  Takip edilecek tüm personel satın aldığınız cihazın özelliklerine göre sisteme tanıtılır.

Ancak kartlı sistem tercih edilmiş ise PDKS kartları personelinize dağıtılır. Cihazın bulunduğu giriş noktasına gelen personeliniz sisteme kimliğini tanıttığı anda bilgileri kayıt altına alınır. Personel takip sistemleri sınıflandırmak gerekirse parmak izi tanıma, kartlı tanıma, turnikeli kartlı tanıma, turnikeli parmak izli tanıma, şifre tanıma, yüz tanıma, iris tanıma, el ve damar tanıma, puantaj kartı ve kart basma saati ile personel devam kontrol sistemleri gibi çeşitleri vardır. Farklı çalışma ve ücretlendirmeye göre çalışanlar gruplandırılabilir. Personelin izinleri bu sisteme tanımlanabilir. Bu sistem, yüklenen veriler silinmediği sürece personeliniz işten ayrılsa da geçmişe dönük tüm bilgilere ulaşmanızı sağlar.

Personel kart basmayı unuttuğunda giriş ve çıkışlarda manuel düzeltme yapılabilir. Cihazlara internet üzerinden bağlanılabilip personelin takibi rahatlıkla yapılabilir.  Personel Takip Yazılımı'nı, işletmelerin kendine özgü çalışma disiplini ışığında ihtiyaçlarına göre hazırlanan ve muhasebe programlarıyla uyumlu personel takip sistemleri ile direk bağlantı kurulan bilgisayar programları oluşturur. Windows İşletim Sistemi'nde çalışan PDKS programları birden çok yönetici ya da ilgili tarafından aynı anda kullanılabilmektedir. Sizlerin özel istekleri de değerlendirilip sisteme entegre edilebilmektedir.

Ürünlerimiz fabrika, otel, hastane, şantiye, belediye, kaymakamlık, sağlık ocakları, milli eğitim müdürlükleri ile tüm ofislerin, işyerlerinin kullanımına uygundur. Yeni nesil parmak izi okuyucu cihazlarımız, güçlü işlemcileri ile, 1 saniyenin altında çok hızlı okuma yapmaktadır. Yüzde 100'e kadar doğru ve hatasız okuma yapar. Yaralı ve kesik parmaklarda dahi sorunsuz çalışır. Kullanılan kaliteli malzeme son derece dayanıklı olup, size uzun süre hizmet verebilecek durumdadır. Firmamız PDKS'de tüm yenilikleri müşterilerine sunmayı kendine ilke edinmiştir. Biotekno  İletişim ve Güvenlik Sistemleri Bilg. Tur.  İnş. San. Tic. Ltd. Şti. güvencesi altında siz de bu cihazı kurdurarak firmanızın verimini arttırın. Yapmanız gereken tek şey bize internet veya telefonumuzdan ulaşmak.

 

 

Moonwell Personel Takip Sisteleri

MW-110

Seçilebilir RS-232/485 ve RS-485 haberleşme portları

(99 cihaz aynı RS-485 sisteme baglanabilir)

2x16 karakter LCD ekran, 14 tuşlu membran tuş takımı

2 adet NO-NC röle çıkışı (zil ve kapı için)

Su geçirmez. Dahili ve harici kullanım için.

Zil Takvimi

(Haftanın 7 günü farklı, gün içerisinde 24 farklı zaman dilimi)

Gerçek Zaman Saati (10 yıl saat bilgisini korur)

Piezo buzzer

Farklı formatlarda dosyaya veri üretebilme

Kolay montaj ve konfigürasyon

SDK (Software Development Kit) desteği.

9 V 1 A DC besleme voltajı

Ölçüler (YxGxD): 8,8 x 14 x 4,2cm

 

MW-330PD

Çıkış butonu ve manyetik kontak girişleri.

Opsiyonel ışıga duyarlı (LDR) tamper devresi.

RS232/485 haberleşme portu

Aynı RS485 Bus'ta 64 cihaz kullanabilme.

Farklı RS485 Bus'ta 256 cihaz kullanabilme.

12V-24V DC besleme voltajı

Güç tüketimi:max300mA

NO/NC röle çıkışı (maksimum 120V AC/60VDC röle voltajı,2A röle akımı)

Ölçüler:(YxGxD):10,5x7,3x1,5cm

 

MX-700

Yüz Tanıma + Proximity Kart Okuma

Kapı, Turnike Açma özelliği

400 Yüz, 10,000 Kart ve 100,000 Log kapasitesi

3” Renkli TFT dokunmatik ekran

Zil Saati fonksiyonu

Türkçe Menu

TCP /IP ve USB Host bağlantı

Enerji : 12V 1,5A

Ebat : 10,47 x 16 x 3,6 cm

 

MW-220

Haftanın 7 günü ayrı gün içerisinde 24 farklı zaman dilimi tanımlama

Her zaman dilimi için farklı zil çalma süresi (2-30 saniye) tanımlayabilme

Gerçek Zaman Saati

12VDC belseme, röle çıkışı, RS-232 haberleşme portu, 2 adet LED

Konfigürasyon yazılımı ile zil sürelerini kolaylıkla ayarlayabilme

Röle Çıkışı: Kuru kontak, maksimum 10A-220VAC veya 10A-24VDC

 

MX-702

Yüz Tanıma + Parmakizi + Kart Okuma ve Şifre

4.3” TFT dokunmatik ekran

Turnike /Kapı Açma

1200 Yüz, 2000 Parmakizi , 10,000 Kart ve

100,000 Log kapasitesi

Türkçe / İngilizce Menü

Zil Saati Fonksiyonu

TCP/IP, USB Host, RS232/485 ve Wiegand Bağlantı

Enerji : 12V 3A

Ebat : 19,4*16,5*11,1 cm

 

MW-110 MF

Zaman aynı kullanıcı üst üste okumak için limit

Kullanıcı erişim sayaç ve kullanıcı başına sınırlı okuma

Haberleşme: RS 232 veya RS 485, RS485 ,TCP/IP ve Weigand

2 adet röle NO-NC çıkışı ( zil ve kapı)

Programlama 24 saat aralıklarla 7gün için zamanlama yüzük

Gerçek zamanlı saat buzzer elektronik

Montaj ve ayarlama için kullanın

Ücretsiz SDK desteği

12 VOLT DC

Su geçirmez , açık ve kapalı

 

Moonwell MX-610

3000 parmakizi + Şifre

10,000 125 khz Kart, ( Opsiyonel Mifare kart okuyucu )

100,000 Log Hafızası

3” Renkli TFT Ekran

Türkçe / İngilizce Sesli Mesaj ve Menü

Optik Cam Sensör

TCP/IP, RS232/485 ve USB-Host bağlantı

5V 2A Adaptör, Pakette dahil

19 x 14,2 x 5,3 cm Ebat,   0,55 Kg Net ağırlık

 

MX-702

Yüz Tanıma + Parmakizi + Kart Okuma ve Şifre

4.3” TFT dokunmatik ekran

Turnike /Kapı Açma

1200 Yüz, 2000 Parmakizi , 10,000 Kart ve

100,000 Log kapasitesi

Türkçe / İngilizce Menü

Zil Saati Fonksiyonu

TCP/IP, USB Host, RS232/485 ve Wiegand Bağlantı

Enerji : 12V 3A

Ebat : 19,4*16,5*11,1 cm